Додека летува на Халкидики, Заев ќе се дружи со Ципрас

Премиерот Зоран Заев ќе му биде гостин на поранешниот премиер на Грција, Алексис Ципрас, за време на летниот одмор што ќе го помине на Халкидики.

Ципрас, во интервју за ТВ21, откри дека двајцата таму ќе ја имаат следната средба, на која ќе евоцираат спомени.

– Знам дека го поминува одморот на Халкидики и се договоривме годинава да се сретнеме порелаксирано. Веројатно и да се потсетиме на тешките моменти и да поразговараме за иднината , затоа што колку што постигнавме досега, да постигнеме уште повеќе во иднина – рече Ципрас.

Link with us
Game bài đổi thưởng