ДОДЕКА ВМРО ДПМНЕ БАРА АМНЕСТИЈА ЗА ДИВЈАЦИТЕ, ФБИ АПСИ БЕЗ МИЛОСТ, ДОСЕГА УАПСЕНИ 440 БАРАБИ СИТЕ ГИ ЧЕКА КАЗНА ЗАТВОР ДО 20 ГОДИНИ!

ФБИ уште апси и трага по барабите кои влетаа насилно во американскиот конгрес. Тие се толку ретардирани што сами се фалат на социјалните мрежи за својот подвиг па повеќете се уапсени со проверка на нивните фб и твитер профили.

Многу се уапсени и со софтвер за препознавање на лица кој го има ФБИ. Бројката на уапсени досега стигна до 440 а се очекува тоа да оди до над 800 уапсени.

Сите ги чека максимална казна од 20 години затвор колку што е казната за напад на полицаец, имаат среќа копилињата што не нападнаа ниту еден сенатор или конгресмен, за тоа се лежи доживотно.

Линк до сторијата на НБЦ, овде.

trực tuyến sunwin sun win

http://photozou.jp/user/top/3322542

sunwin