Доналд Трамп префрлен со хеликоптер во воена болница, Џо Бајден му посака брзо оздравување со зборовите – Ќе се молиме на господа за да оздравиш претседателе!

Претседателот на САД, Доналд Трамп попладнево е примен во воената болница „Walter Reed“, откако утринава му беше дијагностициран корона вирус.

Тој е во добра состојба и самостојно влезе во болницата. Им мафна на новинарски екипи, но не застана за изјава.

Претходно, даде изјава во која вели дека оди во болница поради претпазливост и дека се чувствува добро.

Во меѓувреме, неговиот противкандидат за изборите кои ќе се одржат за 1 месец, Џо Бајден му посака брзо оздравување и рече дека тој и сопругата Џил ќе се молат на господа претседателот да оздрави:

game bài sunwin sunwin tài xỉu tải sunwin apk

sun win

sunwin sunwin club game bài sunwin

tải sunwin

sun win