ДРЖИ СЕ БРАТ ЉУБЕ: Бошкоски хоспитализиран, му се влошила состојбата

Љубе Бошкоски, поранешниот министер, е хоспитализиран на Инфективната клиника откако му се влошила состојбата вчера во текот на денот.

Нема подетални информации за неговото здравје, но според медиумите ситуацијата се искомплицирала.

Бошкоски е позитивен на Ковид-19 од минатата недела, а за тоа самиот извести. Наводно правел тест за проверка затоа што сакал да патува во Хрватска но се покажало дека е заболен.

sun win

game sunwin sunwin apk sunwin club

tải sunwin tải sunwin apk sunwin tài xỉu

sunwin tài xỉu sunwin.apk mới nhất sunwin club

game bài sunwin