ДУИ прогласи победа во десет општини

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи, воедно и министер за надворешни работи на Северна Македонија, преку својот Фејсбук профил соопшти дека нивните кандидати за градоначалници победуваат во десет општини.

– Кичево, Струга, Чаир, Арачинов, Теарце, Долнени, Сарај, Липково, Пласница, Боговиње, продолжуваме, пишуваа Османи.

tải sunwin sunwin.apk mới nhất tải sunwin apk

sunwin

sunwin tài xỉu sunwin apk game bài sunwin

sunwin.apk mới nhất sunwin tài xỉu tải sunwin

tải sunwin