(ВИДЕО) ЕКСПЛОЗИЈА НА ТРАФОСТАНИЦА НА МЕПСО ВО БУНАРЏИК МОЖНА ПРИЧИНА ЗА ТОА ШТО СКОПЈЕ ОСТАНА БЕЗ СТРУЈА

Поголем дел од Скопје пред малку остана без струја. Населбите Аеродром, Ново Лисиче, Водно, Кисела Вода, Центар, Катланово, Козле, Тафталиџе и се само дел од местата кои останаа без електрична енергија.

Од компанијата ЕВН велат дека не станува збор за проблеми на нивната мрежа или рестрикции бидејќи е голем дефект. Нема дотур на струја и до нивната мрежа. Засега немаат информации за што станува збор и рекоа ќе информираат во текот на денот.

Неофицијално, станува збор за експлозија на трафостаница на МЕПСО.

sunwin game bài sunwin game bài sunwin

tải sunwin

sunwin web

tải sunwin game bài sunwin sunwin web

sunwin apk sunwin web sunwin club