ЕВЕ КАЈ БИЛА ЗАБАВАТА: Затворен угостителски објект во Жеровјане, затекнати биле 40-тина гости, танчерки и дрога

Затворен е угостителски објект во тетовско Жеровјане во кој синоќа надвор од дозволеното време биле затекнати 40-тина гости, а при акцијата на полицијата се приведени сопственикот и уште неколку лица, поради непочитување на мерките за справување со коронавирусот и поради пронајдена дрога.

Во угостителски објект во село Жеровјане,тетовско, синоќа во 22.35 часот, при спроведена акциска контрола од полициски службеници од СВР Тетово, во содејство со Државен пазарен инспекторат биле затекнати околу 40 гости, при што приведен бил сопственикот на објектот Х.А.(31) од село Боговиње, поради постоење основано сомнение за кривични дела „Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“ и „Трговија со луѓе“.

Како што соопшти денеска МВР, приведени се и двајца гости во објектот И.Д.(30) од Тетово бидејќи кај него била пронајдена прашкаста материја и Е.З.(21) од с. Горно Седларце, тетовско, кај кого била пронајдена марихуана.

Во објектот биле затекнати и седум државјанки на Србија, една државјанка на Бугарија и две наши државјанки кои работеле во угостителскиот објект и се лишени од слобода. Објектот е затворен од Државениот пазарен инспекторат и по документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци, најави МВР.

Link with us
  • go88 go88 là game gì
  • sunwin phien ban moi nhat sun win sunwin sập chưa
  • sunwin sunwin lừa đảo
Game bài đổi thưởng