ЕВЕ КОЈ Е РУСКИ ПИОН МЕЃУ ПОЛИТИЧАРИТЕ, КОАЛИЦИСКИОТ ПАРТНЕР НА ВМРО ДПМНЕ – Јакимовски наместо солидарност со братскиот украински народ кој во моментов е убиван од руските тенкови тој се исмева со нив: Кога ќе изберете комичар за претседател, ќе си доручкувате гранати

Путин сака да ја покори цела Украина. Обидот да се дојде до руската граница и да се заокружи Русија е преопасна игра, на која Путин предупреди. Тој молеше Европа и Русија да бидат обединети против еден непријател, а тоа е тероризмот, вели градоначалникот на Карпош, Стевче Јакимовски во емисијата „Студио 10“.

Според него, нападот во Украина може да има верижна реакција низ светот.

-Кина со Тајван, на Балканот српскиот свет, имате носач на НАТО во Јадранското море, може да биде гаѓан Белград и Бања Лука. Работата е сериозна, појаснува Јакимовски.

Тој додава дека во изминатиот период пред инвазијата починале 15.000 лица.

-Во Украина се отпуштени Руси и се убиваа лица. Кога ќе изберете претседател-комичар (Зеленски) ќе си доручкувате гранати. Наместо тој да седне и да се смират тензиите, тој обидува со закани. Додека Бајден и Џонсон дојдат со тенковите, отиде Украина, смета Јакимовски.

Инаку сите овие кажани работи се чиста руска пропаганда во земјава. Стевчо не крие дека е голем фан на Путин беше и лично во посета на Москва да се сретне со преставници на Единствена Русија, партијата на Путин. Срамно за политичарот со 30 годишна кариера да нема никакви демократски и слободарски принцили и вак да е про руски заслепен за еден диктатор кој се однесува како Хитлер пред 70 години.

tải sunwin

tải sunwin

tải sunwin

sunwin club sunwin.apk mới nhất tải sunwin apk

sunwin