ЕВЕ КОЈ ШИРИ ЛАЖНИ ВЕСТИ: КОРОВЕШОВСКА И СТЕВЧО ЈА ЛАЖЕА ЈАВНОСТА ДЕКА НЕМАЛО ВЛАДИНИ МИНИСТРИ НА ГРОБОТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

– Освен Артан Груби немаше други министри од владата денеска на положувањето венци на гробот на Гоце Делчев во црквата Свети Спас.

Коровешовска и Јакимовски во емисија ШТО НЕ Е ЈАСНО на Алфа.

Но сите што имаа можност да ги следат денешните настани ќе видат дека на положувањето цвеќе присутни освен виџе премиерот Артан Груби беа и речиси сите министри од владата но беа поделени на повеќе локации низ градот па така:

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, придружуван од министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и заменик-министерот за информатичко општество и администрација Александар Бајдевски, положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев во црквата Свети Спас, во рамките на државните настани за одбележување на 150-годишнината од раѓањето на великанот Гоце Делчев.

Како дел од државните свечени настани и одбележувања по повод 150 годишнината од раѓањето на великанот на македонското револуционерно дело и државност Гоце Делчев, министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска и заменичката-министерка за надворешни работи Фатмире Исаки, во име на Владата на Република Северна Македонија, денеска положија венец свежо цвеќе на гробот на Гоце Делчев во црквата Св. Спас во Скопје.

По повод 150 годишнината од раѓањето на Гоце Делчев, делегација на Владата на Република Северна Македонија составена од министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска, заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски и советникот на премиерот Едмонд Адеми, положи цвеќе на споменикот на Гоце Делчев во Градскиот парк во Скопје, и на споменикот на Гоце Делчев на Плоштадот „Македонија“ во Скопје.

sunwin tài xỉu

sun win

sunwin

sunwin club sunwin apk game bài sunwin

sunwin