ФИЛИП ТЕМЕЛКОВСКИ: Под покровителство на Општина Кисела Вода, во чест на загинатиот бранител, Бобан Трпков се одржа 19 Меморијален турнир во мал фудбал

Денес заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, со директорот на бирото за јавна безбедност, Саше Тасевски, со преставникот од Собранието, Дарко Каевски и со претседателот на Советот на Општината, Дарио Шимиќ, положивме цвеќе пред бистата на Бобан Трпков и откривме спомен плоча подигната во негово сеќавање.

Нашиот херој, Бобан Трпков, кој беше жител на населбата Драчево, во конфликтот во 2001 година, во одбрана на татковината го загуби животот. Никогаш да не го заборавиме неговото херојско дело.
Никогаш повеќе да немаме конфликти, да живееме во слога, да се разбираме, да не се делиме на верска, етничка и друга припадност, да се дружиме и заеднички да ја развиваме нашата држава.

Да живееме во мир!

tải sunwin apk sunwin.apk mới nhất game bài sunwin

tải sunwin game sunwin sunwin.apk mới nhất

tải sunwin

sunwin club

game bài sunwin sunwin tải sunwin apk