ФИЛИПЧЕ: ДОСЕГА СЕ ВАКЦИНИРАНИ 53 000 ГРАЃАНИ, 25% ОД ЗАКАЖАНИТЕ НЕ ДОШЛЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ

– Досега се вакцинирани 53 илјади наши граѓани, од закажаните за вакцинирање околу 25% не се појавуваат на пунктовите, тие вакцини ги распределуваме на следните закажани и нема фрлени вакцини. Околу нови вакцини, на 28ми април тргаат од Пекинг 200 000 вакцини и ќе стигнат на 30ти во Белград од таму ќе ги донесеме во клиниката Јане Сандански и од вторник после празниците ќе продолжиме со масовна вакцинација.

Министерот Венко Филипче на новинарско прашање.

Link with us
  • go 88 trí tuệ siêu phàm go88 thiên đường cờ bạc go88
  • tải sunwin
  • go88 vin shop go88 go88 otp
Game bài đổi thưởng