ФИЛИПЧЕ: Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган ни соопшти дека ни донираат 30.000 вакцини од производителот Синовак

Овој гест на солидарност е уште еден показател за искреното пријателство и соработка меѓу двете земји.

Голема благодарност до турскиот народ и претседателот Ердоган.

Link with us
Game bài đổi thưởng