ФИЛИПЧЕ: СО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ИМАМ ОДЛИЧНА КОМУНИКАЦИЈА, РАЗМЕНУВАМЕ ИНФОРМАЦИИ РЕДОВНО

– После таа кратка вербална расправија, односите со претседателот Пендаровски ми се одлични, комуницираме редовно и разменуваме информации за пандемијата. Не мислам дека е проблем ако јавно функционерите си кажат што мислат и ако има дебата, од тоа секој ќе си извлече некоја поука.

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва гостуваше на Алсат М во емисијата 360 степени.

Link with us
Game bài đổi thưởng