ФИЛМСКИ ПРЕСВРТ: Славниот адвокат Авенати кој се прослави со судскиот процес против Трамп со својот клиент порно актерката Сторми Даниелс осуден на 3 години затвор за кражба на 300 000 долари од актерката

Адвокатот Мајкл Авенати се прослави со нападите против Трамп во судскиот процес против претседателот застапувајќи ја порно актерката Сторми Даниелс. Го обвинуваа Трамп дека нелегално ја замолчил актерката со нелегални исплати за да молчи за нивните секс сеанси.

Авенати беше толку славен и успешен во своите театрални настапи што дури некои го предлагаа и за кандидат за претседател на демократите во битката со Трамп за изборите 2020-та.

Но се случи целосен пресврт. Тој вчера беше осуден на три години затвор затоа што украл 300 000 долари од порно актерката од парите за нејзината книга мемоари.

Пред тоа тој беше осуден за 2 години затвор затоа што се обидел да ги рекетира НАЈК за некој скандал на кошаркар кој бил изигран од својот спонзор Најк. Авенати им се заканувал на НАЈК дека ќе им нанесе голема штета ако не му усплатат 30 милиони долари нему и на неговиот клиент.

sunwin

sunwin

game bài sunwin sunwin apk sunwin tài xỉu

sunwin

sunwin