(ФОТО) Пратеници бараат итна пленарна седница за Македонија да стане една изборна единица

Група пратеници од помалите парламентарни партии денеска доставиле барање до претседателот на Собранието, Талат Џафери, во најкус можен рок да ги стави на дневен ред Предлог-измените на Изборниот законик, дознава „Фокус“.

Со измените се предвидува Македонија да биде една изборна единица со пропорционален изборен модел и без праг.

На барањето се потпишани и Павле Трајанов, Маја Морачанин и Моника Зајкова.

tải sunwin apk game bài sunwin sunwin club

sunwin web game bài sunwin sunwin web

tải sunwin

sunwin club

sunwin