МИЦКОВСКИ: ДОКАЗ ДЕКА ЌЕ ПОБЕДИМЕ СЕ УТРИНСКИТЕ ТВ ЕМИСИИ НА КОИ СИТЕ СЕ ПРОТИВ ВЛАДАТА

Во вечерашното гостување на Канал 5, Христијан Мицкоски беше запрашан дали ВМРО-ДПМНЕ планира протести во наредниот период, на што одговори потврдно, велејќи дека „она што го пишува во анкетите како јавно мислење, треба да се преслика и на терен“.

-Да, да, сѐ е планирано тоа што го кажувате (протести и бунт). Еве најавувам ќе повикаме на општествена поддршка. Тоа што го гледаме на анкетите треба да се преслика на терен. Доколку не се преслика, значи не сме ја имале таа поддршка. Но, ја имаме. Доволно е да ги гледаме утринските емисии и ќе видиме дека има незадоволство, рече Мицкоски.

game bài sunwin tải sunwin sunwin web

game bài sunwin sunwin apk tải sunwin apk

game bài sunwin

sunwin tài xỉu game bài sunwin sunwin web

sunwin club sunwin tài xỉu tải sunwin