Генчовска доаѓа во Битола поради палењето на Клубот Ванчо Михајлов

Бугарската министерка за надворешни работи, Теодора Генчовска денеска ќе ја посети Битола по повод инцидентот поврзан со палењето на влезната врата на Центарот за култура „Ванчо Михајлов” во Битола, и ќе разговара со претставници на здружението, соопшти прес-центарот на бугарското МНР.

Како што јави дописникот на МИА од Софија, целта на посетата е продолжување на дијалогот меѓу министерствата на двете земји за отворените билатерални прашања поврзани со спроведувањето на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка.

Тема на разговор се и прашањата поврзани со европската интеграција на Македонија.

sunwin.apk mới nhất sunwin web sunwin

sunwin web tải sunwin tải sunwin apk

sun win

sun win

sun win