ГЕОРГИЕВСКИ: Гази Баба слави, се радува, нашата фудбалска гордост ФК Скопје повторно се враќа во првата фудбалска лига. ФК Скопје е шампион во втората МФЛ Запад 2020/2021

⚽️Како општина и оваа сеноза бевме поддршка на ФК Скопје, а нашата поддршка продолжува уште посилно следната сезона.
?Честитки за нашите шампиони предводени од капитенот Христијан Кировски – Џери и тренерот Љупчо Марковски – Калц.

Link with us
Game bài đổi thưởng