ГЕОРГИЕВСКИ: На овој ден се потсетуваме за нашите 8 херои, припадници на специјалните единици на министерството за внатрешни работи, кои својот живот го положија во одбрана на државата при борбите со терористите кај Диво Насеље

Положувајќи свежо цвеќе пред спомен бистата поставена во паркот кој го носи неговото име, оддадовме почит на нашиот херој Горан Стојменовиќ.

Вечна им слава на нашите херои Бобан Ивановиќ, Љубиша Аранѓеловиќ, Горан Илијевски, Жарко Кузмановски, Исамедин Османи, Сашо Самојловски и Ненад Серафимовски. Хероите не умираат, тие живеат вечно!

Link with us
Game bài đổi thưởng