Герасимовски: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ многу се лажат ако мислат дека центарци го заборавиле нивното дивеење

Горан Герасимовски, кандидатот за градоначалник на Центар од СДСМ и Коалицијата истакна дека граѓаните покажале заби и му се спротиставиле на ВМРО-ДПМНЕ кои преку насилство, поткуп и влечење луѓе за уши сакале да го поништат нивниот избор во 2013 година.

„Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ многу се лажат ако мислат дека центарци го заборавиле нивното уништување и дивеење во општината. Се лажат дека е заборавен криминалот тежок една милијарда евра кој го правеа преку грбот на граѓаните уништувајќи им ги населбите, маалата и Водно. Центарци не заборавија како ВМРО-ДПМНЕ менува ДУП-ови во три часот наутро“, порача Герасимовски во денешното видео на социјалните мрежи.

sunwin tải sunwin game bài sunwin

game bài sunwin tải sunwin sunwin web

sunwin.apk mới nhất sunwin sunwin web

sun win

sunwin