ГЕРО ПЛАЧЕ И ГИ ИШКА МУВИТЕ ОД КАПАТА НА МИЦКОВСКИ: ОДЛУКАТА НА ЏО БАЈДЕН НЕ Е ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ! (И МАЛИТЕ ДЕЦА ЗНААТ ДЕКА ОДЛУКАТА Е ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ)

Панична колумна на Геро на Плусинфо по одлуката на Џо Бајден да ги стави на црна листа оние кои се противат на договорот од Преспа и ветуваат дека ќе го ревидираат…

– Тој што мисли дека оваа одлука е против опозицијата или нивните блиски аналитичари и новинари е будала или се прави будала – вреска Геро во колумната.

Но и малите деца знаат да соберат два и два и да заклучат против кого е наменета оваа одлука, но Геро ги ишка мувите од капата на Мицковски затоа што во одлуката се спомнува и борбата против корупција и организиран криминал а знаеме кој го штити Камчев и кој работеше со години да го уништи СЈО и да ги угасне судските процеси почнати од СЈО!

Сирот Геро, не му е лесно, сам си даде задача да брани нешто што е прсто неодбранливо, изгледа на стари години сака предизвик, сака човекот да проба малце да биде адвокат на ѓаволот да види како им беше на Латас и Миленко и остала багра куртонска 12 години за време режимот на Грујо…

(Овој текст и насловот се редакциски коментар на Мактел.мк и не треба да се земат како објективни информации туку како личен став на редакцијата на Мактел.мк)

Link with us
Game bài đổi thưởng