Голем пожар во Солун на плоштадот Аристотел, спасени 44 лица, има и повредени

Неколку лица се пренесени во болница, а двајца приклучени на апарати, по пожарот што изби во центарот на Солун во близина на плоштадот Аристотел, објавија локалните медиуми, јави дописничката на МИА од Атина.

Пожарот, што е ставен под контрола, веројатно избил во напуштен објект, а пожарникарите спасиле 44 лица од соседните згради.

Противпожарната служба интервенирала со 12 возила и 40 пожарникари.

sun win

game sunwin sunwin sunwin.apk mới nhất

game bài sunwin tải sunwin sunwin

sunwin

tải sunwin