ХОРХЕ ДОБИ НАСЛЕДНИК ЗА ГЛУПИ БИСЕР ИЗЈАВИ: Буџет за автобуси нема, но набавка ќе има, вели Арсовска

Интересот на граѓаните треба да биде пред сè и сè тоа што е ветено во програмата за модерно Скопје ќе биде реализирано, набавка на автобуси за јавен превоз ќе има, изјави денеска градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска одговарајќи на новинарско прашање, по пуштањето во употреба на новиот стерилизатор во ЈП Дрисла.

– Затоа што се сака да се вади од контекст морам да кажам. Буџет за набавка на автобуси за јавен превоз самите знаете во каква состојба е оставен буџетот и во редовниот буџет нема. Но, набавка ќе има, рече Арсовска.

Таа обвини дека некој пласира манипулации во јавноста со цел да деградира нечии политики.

– Да биле кадарни тие кои сега зборуваат немало само пет проценти да реализираат од својата програма и притоа да бидат казнети граѓаните за тоа што не исполниле тоа што им ветиле, нагласи Арсовска.

sunwin tài xỉu game bài sunwin game sunwin

sunwin tài xỉu

sun win

tải sunwin

sunwin tài xỉu sunwin web game sunwin