Илиевски за Телма и ТВ 24: Димитриевски и на Општината ќе ги затемни стаклата, нема да дозволиме!

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово во разговор со Телма и ТВ24 на прашањето за коментар на денешната казна за Димитриевски за затемнети стакла на возила изјави “Шерифот Максим Димитриевски, како досеѓашното владење со дивите градби и корупцијата, работата за неговите бизниси тој денеска докажа дека вози на “диво” и кола со затемнати стакла. МВР спроведува сообраќајни контроли, а јас би го прашал, зошто Димитриевски со затемнети стакла. Дали е таа истата кола каде што твоите соработници купуваа гласови по 500 денари, па затемниле стакла за да бидат по “сигурни” во купопродажните зделки на гласови? Дали е таа иста кола која ги тера и вози вработените на општината со сила и уцени да гласат за вас?”

sunwin

tải sunwin

sun win

sunwin

game bài sunwin game sunwin sunwin club