ИМАМ ЧУВСТВО КАКО БУГАРСКОТО РАКОВОДСТВО НАМЕРНО ДА САКА ДА ИСПРОВОЦИРА ТЕЖОК КОНФЛИКТ СО НАС ПОРАДИ КОЈ НЕМА ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ НАРЕДНИ 10-20 ГОДИНИ?!

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————–

Кога течеа преговорите меѓу владите на Заев и Ципрас, ниту еден висок државник од Грција не се осуди да излезе со радикални навредувачки изјави за македонскиот народ или пак за некој од високите македонски политичари, што би рекол Заев , двете страни внимаваа едни на други за решението да успее.

Овој пат со Бугарија тоа не го гледаме. Бугарските политичари што на ум тоа не друм, дрско безобразно го навредуваат македонскиот народ па дури ги навредуваат директно и премиерот и министрите во владата во Скопје со кои треба да постигнат договор, намерно им го намалуваат рејтингот и ги провоцираат, се однесуваат дрско, диво, како некакви шерифи кои со нога влегуваат низ врати, кршат флаши од главите на келнерите и шанкерите во некое село без кучиња…

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————–

Просто е неверојатно поведението овие недели на Каракачанов и Захариева, човек да помисли дека они како да сакаат да испровоцираат конфликт со Македонија кој ќе биде просто непремостлив и со тоа како да се сака Македонија да се замрзне на патот кон ЕУ едно 10-20 години… Прво провоцираат а после кога народот ќе се крене да им враќа на социјални мрежи и по портали, се жалат за говор на омраза?!?! Па зошто малку не внимавате господа, тоа се вика ДИПЛОМАТИЈА, сте чуле ли бе во Софија за тоа, држава сте 1000 години, ваљда има катедри каде се учи тој поим?!

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————

Ај мислев дека после интервјуто на Заев за Бгнес работите ќе се променат, но Каракачанов откако прво рече дека тоа е чекор напред во права насока, пак си прдолжи по старо со навреди и кон Заев и кон народот, па Заев го нарече Бугарин на кој споро му работи мозокот?!?! И пак се користи со лаги, наводно нашата историја пишувала дека Индонезија има македонско потекло па затоа морало да се потенцира дека заедничката историја е бугарска историја, за Бугарите да не се мешале со Индонезија?!?!

* реклами —————————————————————————————————————————————–

————————————————————————————————————————————————————

Каков шарлатан, каков лош политичар и дипломат или толку му сече лејката или пак како да сака да испровоцира конфликт, но зошто, која би била целта?! Дали Бугарија чека Македонија да се распадне во некаков внатрешен конфликт па да земе територија од она што ќе остане во тој конфликт, не ми е баш верно дека до таму се отидени работите…

Излегува дека толку ги бива за политика и дипломатија, дека се дрва и анти таленти. Заев ќе мора и тоа да го истрпи на свој грб, све он на грб ќе носи и нашата забегана опозиција и нашата хистерична јавност и забеганите бранковисти па сега и лошите бугарски политичари кои не знаат низ отворена врата да влезат па прават дупка во ѕидот кршат гипс плочи…

Link with us
Game bài đổi thưởng