ИМАМЕ НОВА ОЛИМПИЈКА ВО ПЛИВАЊЕ, МИА БЛАЖЕВА – ЕМИНОВА ОД СКОПЈЕ

Убави вести ни стигнаа од Белград. ?‍♀️ ?

Нашата пливачка, Миа Блажевска – Еминова (15 години), на Олимпискиот квалификациски турнир, на 100 метри – слободно, постигна време од 57.13 секунди, со што се стекна со правото да ја претставува Македонија на Летните олимписки игри во Токио.

? Миа е жителка на општина Карпош и локалната самоуправа предвидува финансиска поддршка, како дополнителен мотив за претстојниот период.

Честитки за Миа, до нејзиниот личен тренер, Илија Стојановски и семејството.

sun win 888 sunwin sunwin danh bai doi thuong

tai rik tai game danh bai rikvip tải rikvip

https://openlibrary.org/people/sunwinli