Инцидент во касарната Илинден: Дежурниот стражар бил принуден да пука во воздух откако му се приближиле двајца сомнителни лица

Дежурниот старешина во касарна Илинден вчера во полиција пријавил дека стражар – војник, кој бил на стражарско место од страна на ул.„Македонско- косовска бригада“, испукал еден предупредувачки куршум откако кон неговото стажарско место се движеле две машки лица, кои не застанале и продолжиле со движење и по неговото предупредување, по што слушнал неколку истрели од страна на лицата.

Полициски службеници излегле на местото и била пронајдена една чаура. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

sunwin web game sunwin game bài sunwin

sun win

tải sunwin apk sunwin.apk mới nhất tải sunwin

sunwin sunwin tài xỉu game bài sunwin

sun win