ИСИС НЕ ЈА МРАЗИ ТОЛКУ ЗЕМЈАВА КАКО ШТО ЈА МРАЗАТ ВМРОВЦИТЕ: ПРВО КОЧЕА ЗА НАТО И ЕУ, СЕГА КОЧАТ ПОПИС, КОЧАТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, КОЧАТ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ, БАРААТ ПРЕДВРЕМЕНИ СО ШТО ЈА КОЧАТ ЕКОНОМИЈАТА, ВО ЕУ ЈА ОЦРНУВААТ ЗЕМЈАТА СО ЛАЖНИ ОБВИНУВАЊА…

Добро што гадови ќе беа ова ВМРОВЦИТЕ?!?!?!

Кочеа НАТО и ЕУ со тоа што беа против договорите од Преспа и тој со Бугарија, бојкот на референдум, не сакаа да гласаат во собрание за амандманите…

Сега кочат попис со што ја саботираат економијата која зависи од тоа да знае со што располага земјата, работна сила, имот, бизниси, ресурси…

Сега го кочат и новиот клинички центар, што да се каже за ова…

Се закануваат и дека ќе ги закочат локалните избори, бараат отпечатоци ова она само да не ги биде затоа што знаат дека ќе изгубат…

А бараат и предвремени избори со што ја кочат економијата која бара мирни 4 години без изборни драми за да може бизнисот да се развива без неизвесност дека власта ќе се смени а со тоа и законите и правилата на игра…

Па добро бе, ИСИС да беа па немаше долку да ја мразат земјава и толку штетно да дејствуваат. Што багра ќе беше ова ВМРО ДПМНЕ, што стока ќе беше тоа анти народна и анти државна?!?!

Link with us
Game bài đổi thưởng