ИСУСЕ ХРИСТЕ: НА ИЛЧЕ ГЕБЕЛС ОДЕДНАШ ПО 12 ГОДИНИ РЕЖИМ ВО КОЈ БЕШЕ КЛУЧЕН ЏЕЛАТ МУ СЕ ОТВОРИЛЕ ЧАКРИТЕ ДЕМОКРАТСКИ И СЛОБОДАРСКИ?!?!

Исусе Христе, човекот кој беше координатор на владејачката ВМРО ДПМНЕ цели 12 години и под чија палка се случија двата најголеми инциденти во историјата на македонскиот законодавен дом, црниот понеделник во 2012-та кога на сила со клоци со специјалци беа избркани опозициските пратеници и новинарите од собрание и потоа уште по страшниот, крвавиот четврток 2017-та година кога за малце ќе беа убиени опозициски пратеници од толпа организирани вмровци, значи он, сега одеднаш по цели 12 години режим и диктатура а тој беше еден од главните џелати, беше одговорен за медиумите значи пропагандата но и за организирањето МЕНИЧНО гласање во собранието, значи НА НЕГО сега му се отвориле тоа чакрите за демократија и слобода и на Алфа ТВ речиси два саата го дрвеше како тоа некој младич од УМС на ВМРО ДПМНЕ бил уапсен од полицијата и бил младичот ем малтретиран?!?!

Ај да беше од некој друг па некако има легитимитет, ама Илче Гебелс да се жали за тортура и режим тоа ти е како Доктор Менгеле да се жали дека му удриле погрешна инекција у задник?!?!

(Текстот погоре и насловот се редакциски коментар на Мактел.мк и не треба да се земат како објективни информации)

sun win

game bài rik rikvip trò chơi rikvip

go88