ЈА ИМАМЕ НОВАТА ОМИЛЕНА АМБАСАДОРКА: ОТКАКО ВЧЕРА ГИ ЗАПУКА БУГАРИТЕ, ДЕНЕСКА ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДОРКА ОДРЖА ПРЕС НА ЧИСТ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК!

Откако вчера имаше вистинска распаљотка спрема Бугарите и ги обвини дека со блесави барања кон Македонија држат во заложништво 26 земји членки на ЕУ, денеска германската амбасадорка Анке Холштајн одржа прес со Венко Филипче на чист македонски јазик без преведеувач.

Навистина ја имаме новата омилена амбасадорка, тоа во минатото како титула го имаше ЕУ амбасадорот од Ирска, Ерван Фуере кој се фрли гол по крстот во Охрид на Водици во 2010-та.

Link with us
Game bài đổi thưởng