Јанчев очекува поддршка од ВМРО-ДПМНЕ, но има и план „Б“

Актуелниот градоначалник на Каварадци, Митко Јанчев во изјава за Телма вели дека очекува поддршка од ВМРО-ДПМНЕ, но, доколку не ја добие, ќе се кандидира како независен.

„Врз основа на тоа дека сите месни комитети го делегираа моето име за кандидат за градоначалник очекувам тоа да биде потврдено и во Скопје, односно да бидам предложен за кандидат за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ, доколку не се случи тоа, ќе настапам како независен кандидат” – вели Јанчев.

Link with us
Game bài đổi thưởng