ЈОВАНОСКИ: Во паркот пред параклисот Св.Никола, во прилепската населба Жабино Маало, денеска беше осветен новопоставениот крст

Вербата и љубовта во Бога, беше поттик за повеќе граѓани да донираат и да помогнат, овој парк во Жабино Маало да биде збогатен со уште еден христијански симбол.

Честитајќи им го денешниот празник Свети Талалеј, со желби за добро здравје, среќа и бериќет, пред присутните граѓани уште еднаш ја нагласив важноста од меѓусебното почитување, хуманоста и солидарноста, како принципи врз кои се темели нашето општество.

Link with us
  • sunwin trực tuyến sun win 2020 sunwin
  • chơi rikvip trực tuyến rikvip86 rikvip
  • sun win 888 sunwin lên vtv1 tải sunwin
Game bài đổi thưởng