КАКВА ГЛУПА МАНИПУЛАЦИЈА: Николоски го прашува Заев кога последен пат бил во билатерална посета на држава од ЕУ, се прави мутав Заев само пред една недела оствари онлајн средба со Ангела Меркел, пред тоа имаше средби со Борисов, Мицотакис и редица други лидери!

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————

Според потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, последната средба со државник од ЕУ, кој не е од соседството, премиерот ја имал пред откривањето на „Рекет“, по што, како што оцени, европските политичари престанале да се гледаат со него

– Кога премиерот Зоран Заев бил последен пат во билатерална посета на држава која е членка на ЕУ, а која не е од соседството? Тоа прашање го постави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николоски, во гостување на ТВ Алфа.

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————

Според Николоски, последното такво патување на Заев било пред откривањето на аферата „Рекет“.

„Има една работа за која јавно го прашав Зоран Заев, а тоа е кога последен пат бил во официјална билатерална посета на која било земја членка на ЕУ, а да не е од соседството. Не зборувам за слушање на телефон, не зборувам да оди во соседството, не зборувам да оди во Брисел, туку кога последен пат бил и дали бил на средба со премиерот на Франција, со премиерот на Шпанија, кога последен пат бил со премиерот на Полска. Јасен е одговорот последен пат такво патување имал пред пред да се објави аферата „Рекет“,, во која тој е на врвот на пирамидата. Престанаа да се гледаат со него и да имат средби затоа што тие се исто така политичари и одат на избори и нема да си дозволат тој што им е противкандидат да им рече како вие седите со човек кој прави криминални дела. Македонија не напредува кон ЕУ заради проблемот со Бугарија, но исто така не напредува и поради корумпираноста на власта и немањето капацитет да испорача реформи“, о своето гостување.

рече Николоски.

* реклами —————————————————————————————————————————————

————————————————————————————————————————————————-

Колку глупа теза кој морон е овој човек Заев имаше средби со Ангела Меркел, Борисов и Мицотакис а да немаше корона пандемија сигурно ќе се сретнеше и со многу други европски лидери.

Аферата Рекет се објави лани летото, а Заев веќе во декември истата година имаше средба во Лондон со сите светски лидери:

Колку е идиотска оваа теза на Николовски зборува средбата на Заев со Мицотакис пред само два месеца или за Николовски Грција не е битна членка на ЕУ?!?!

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————

Колку му е смешна изјавата, демек слушањето преку телефон е небитна работа, сите што разбираат малку од политика знаат дека телефонската средба во меѓународната дипломатија има голема тежина безмалку во ист ранг на државна посета, за тоа се прави стенограм се известуваат медиуимите во двете земји, небаре слушањето на телефон со Ангела Меркел е мачкина кашлица како да се јавуваш на тетка ти во Долно Дупени…

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————

И не само средби, Заев редовно добива и реномирани меѓународни награди како онаа на германската Фридрих Еберт која му беше врачена во присуство на германскиот министер за надворешни работи, Хајко Мас, тоа се нешта за кои Грујо можеше само да сонува.

sunwin lừa đảo sun win

go88 apk tải go88

tải go88 go88 sập