КАМЧЕВ ИСПАДНА ГОЛЕМА ПЛАЧИ…КА, НАПРАВИ ШПАНСКА СЕРИЈА СО НЕГОВИОТ ПРИТВОР – СЕ ЖАЛЕЛ ДЕКА ИМА КОРОНА, НЕ САКАЛ ДА ОДИ НА ИСПИТУВАЊЕ?!?!

Орце Камчев барал преку адвокатскиот тим да биде спроведен на контрола во приватна клиника со тврдење дека е заразен со коронавирус, дознава „А1он“. Судот дал одобрение да му се направат испитувања во клиниките при Клинички центар „Мајка Тереза“, но тој одбива. Вечерва беше објавено и видео на „Твитер“ со наслов „Орце итно спроведен на Клиника за Кардиологија“, информација која не е точна.

Директорот на затворот „Скопје“, Филип Андов, за „А1он“ вели дека има одобрение за медицинска контрола, кое не е спроведено.

„По барање на одбраната, судија издаде одобрение за притворениот Орце Камчев да биде спроведен на медицинска контрола при Клиниката ‘Мајка Тереза’. Истото не е спроведено, бидејќи тој одбил“, вели Андов.

Според информации на „А1он“, Камчев досега не се пожалил на домскиот доктор за влошена здравствена состојба. Неофицијално, преку одбраната, до судија се пожалил дека е настинат и кашлал, што според него, се симптоми за коронавирус. Во затворот „Скопје“ во Шутка, дошла и Брза помош, која не го прегледала Камчев, бидејќи тој одбил. Утре, ќе му се прави и ПЦР-тест, од страна на екипи на Центарот за јавно здравје-Скопје.

Пред три недели, бизнисменот Камчев притворен поради опасност во бегство и обвинет во случајот „Плацеви на Водно“ кој се суди, одби прегледи на Клиниката за кардиологија. Тогаш, Кривичен суд одобри кардиолошки испитувања, но тој не сакаше да оди бидејќи не се во приватна клиника. Неговите адвокати, реагираа дека Орце Камчев има право да одлучи каде ќе се лекува.

sunwin apk sunwin web sunwin tài xỉu

sunwin

sunwin

sunwin

tải sunwin