ЌЕ БИДЕ ТОА НЕШТО МНОГУ УБАВО – Заев знае за големото изненадување на ДУИ, ама чека Ахмети да го каже

Премиерот Зоран Заев е информиран за големото изненадување на ДУИ кое лидерот на интегративците Али Ахмети најави дека ќе го обелодени на 5 јуни , на партискиот роденден.

– ДУИ има убава работа да соопшти во сабота, убава зтоа што е целосно во корелација со работењето на Владата, споделено е со нас, убава е затоа што е модерна и соодветна за 21 век. Тоа е освежување и новина – рече Заев но не откри детали бидејќи тоа е агенда на ДУИ.

Тој само рече дека партијата прави промени кои ќе донесат позитивен момент во целата држава но дека не сака да зборува за детали.

Link with us
Game bài đổi thưởng