Коалициските партии по координацијата со Заев: Утре ќе победиме

Според извори од помалите партии ,кои за Канал 5 потврдуваат дека вечерва биле повикани на координација од премиерот и претседател на СДСМ , Зоран Заев, на која се разговарало за изјаснувањето на утрешната собраниска седница за гласање доверба на Владата.

Нашите извори тврдат дека провејува проевропската идеја и дека прогресивните сили и пратеници утре ќе победат. На средбата немало претставници од партијата БЕСА.

СДСМ, ДУИ и сите други владејачки партнери, без Беса, предмалку во владата одржаа последна координација пред утрешната седница за гласање на недоверба на владата иницирана од опозицијата.

-На координацијата беше заклучено дека продемократските сили ќе остварат победа над структурите што се за закочување на процесите и за преиспитување и ревизија на клучните договори – велат за Фокус владини извори.

Според нашите сознанија, владините партнери планираат утре воопшто да не присуствуваат на седницата, верувајќи дека спротивниот табор нема да има ниту кворум за усвојување на дневниот ред.

tải sunwin

sunwin.apk mới nhất game sunwin sunwin web

sun win

tải sunwin

sunwin.apk mới nhất sunwin.apk mới nhất sunwin tài xỉu