Кондовски на заедничка маса со членови на спортските клубови во Битола

На заедничка маса со членови на спортските клубови од областа на фудбалот, ракометот, кошарката, куглањето, одбојката, велосипедизмот, планинското трчање, бодибилдингот, џудото и пливањето, како и со претставници на Сојузот на спортови, дискутиравме за актуелните состојби во битолскиот спорт.

Заеднички утврдивме дека поддршката е неопходна, со цел спортот во Битола да се развива во насока на самоодржливост на спортските клубови. Битола е спортски град! Само силни спортски клубови достојно можат да ги бранат боите на трофејна Битола!

sunwin

tải sunwin

sunwin.apk mới nhất sunwin game bài sunwin

sunwin tài xỉu game sunwin game sunwin

sunwin