КОРОНАТА НАБРЗО ЌЕ ЈА ПРОГЛАСИМЕ ЗА УМРЕНО ВО ЗЕМЈАВА – НАД 100 ИЛЈАДИ ДОЗИ НА „ФАЈЗЕР“ ПРЕКУ КОВАКС МЕХАНИЗМОТ СТИГНАА ВО ЗЕМЈАВА

Попладнево пристигнаа 100.620 дози вакцини Фајзер, што ги купивме преку КОВАКС механизмот, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил.

Во текот на следните денови, како што посочува, вакцинацијата ќе добие ново, забрзано темпо со што ќе бидат вакцинирани сите пријавени граѓани.

– Доколку се уште не сте се пријавиле преку веб страницата, апелирам да го направите тоа што поскоро, како би добиле термин во најбрз временски рок, пишува Филипче.

Link with us
Game bài đổi thưởng