Ковачевски се предомисли: Со Мицкоски ќе се сретнеме кога ќе има теми за разговор

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва изјави дека ќе има средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тогаш кога ќе има теми за кои ќе треба да се разговара.

– Средбите со политичките парити се нормални и кога ќе има теми за кои ќе треба да се разговара тогаш нормално тие ќе се случат и кога ќе се случат јавноста ќе биде информирана. Сигурно има теми, но кога ќе се случи таква средба ќе биде информирана јавноста, рече Ковачевски во интервју за ТВ Сител.

sunwin sunwin sunwin web

sun win

sun win

tải sunwin

game bài sunwin sunwin club game sunwin