КОВАЧЕВСКИ СЕ СРЕТНА СО АМЕРИКАНСКАТА КОНГРЕСМЕНКА СЛОТКИН КОЈА Е ЧЛЕНКА НА ГРУПАТА ПРИЈАТЕЛИ НА МАКЕДОНИЈА ВО КОНГРЕСОТ

Претставничката на Мичиген во конгресот на САД, Елиса Слоткин е наш голем пријател. Минатата година таа со задоволство прифати да се приклучи на конгресната група за пријателство со Северна Македонија.

На нашата средба на Минхенската безбедносна конференција изразив благодарност за нејзината исклучителна активност и заложба за нашето членство во НАТО.

Конгресменката Слоткин останува да биде една од водечките гласови за национална безбедност во САД со богато искуство за Европа, нашиот регион и пошироко.

sunwin tài xỉu

sunwin

sunwin apk sunwin club tải sunwin apk

sunwin club game bài sunwin sunwin.apk mới nhất

tải sunwin