КОВАЧЕВСКИ: Срдечна средба со државниот секретар на Соединетите Американски Држави Ентони Блинкен за време на обраќањето на Потпретседателката на САД Камала Харис

Го делиме мислењето дека заедно сме посилни како сојузници во НАТО.

Државниот секретар Блинкен ја изрази својата целосна поддршка за дијалогот и пријателството меѓу Северна Македонија и Бугарија и ја сподели својата искрена желба да нѐ види заедно во ЕУ.

САД останува наш посветен партнер во надминувањето на предизвиците.

sunwin tài xỉu

sunwin apk sunwin club game sunwin

sunwin club

game bài sunwin sunwin web sunwin

tải sunwin game bài sunwin sunwin web