КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ ПАК ИЗЛАЖА, МВР ГО ДЕМАНТИРА: Не е точно дека полицајците драконски казнуваат за 3 до 5 километри прекорачана брзина

– Ми се жалат граѓани дека МВР ги казнува за 3 до 5 километри прекорачана брзина со 100, 200, 300 евра, касата ја полнат со дерење на кожата на граѓаните!

Уредникот на Алфа, кралот на лажните вести во земјава, Горан Момировски синоќа во емисијата Заспи Ако Можеш.

Побаравме изјава од МВР и од таму ни велат:

– Ова е чиста лага, прво казните за под 10км прекорачана брзина се само 10 евра и во пракса полицајците не се ни замараат да ги казнуваат овие наши граѓани, затоа што не се исплати да губиш пола саат во процедура за вакви ситни престапи, нашиот таргет се оние кои возат многу бргу и затоа редовно во нашите соопштенија има и слики од радарите каде се гледа дека грото од казнетите се со брзина над 50, над 70 па за жал и над 100 км над дозволеното и тоа е нашата цел да превенираме жртви и тешки сообраќајки со казнување на оние кои возат навистина премногу брзо на нашите патишта.

sun win

sunwin club

tải sunwin

game sunwin

game bài sunwin sunwin web tải sunwin