ЛАТАС ПАК КАЗНЕТ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ, ПАК СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ ДЕКА ЌЕ ВИДЕЛЕ ТИЕ УБАВО КОГА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ!

Денеска новинарот Драган Павловиќ Латас пак бил казнет за брзо возење, во место со дозволено 70 тој возел со 103 км/час.

Наместо мирно да ја прими казната тој според сведоштвото на присутни на настанот пак им се заканувал на полицајците дека ќе бидат отпуштени или казнети кога ВМРО ДПМНЕ ќе се врати на власт.

Просто е неверојатно кога некој ќе мисли дека е над законите само затоа што е близок со лидерството на ВМРО ДПМНЕ…

Пред неколку месеци Латас учествуваше во сличен настан каде исто така се закануваше на полицајците откако беше казнет за брзо возење.

Побаравме изјава од Латас преку инфо мејлот на порталот Вечер.мк кој тој го поседува и уредува со Ивона Талевска, ако одговори, тогаш одговорот ќе го додадеме на сторијата.

Link with us
Game bài đổi thưởng