ЉУБЧО: КАКО ПРЕМИЕР ПРЕД 20 ГОДИНИ БЕВ ДА МОЛАМ ЗА ПРИЗНАВАЊЕ НА МПЦ НА СРЕДБИ СО ВАРТОЛОМЕЈ, СО СРПСКИОТ ПОГЛАВАР ПАВЛЕ И СО ГРЧКИОТ ПОГЛАВАР И ТОА ВО НЕГОВАТА ПРИВАТНА ВИЛА НА ВОЛОС

– Јас сум прв премиер кој отишол на средба со Ватоломеј, потоа бев и на средби со српскоот поглавар Павле па дури бев и на приватната вила во Волос на грчкиот поглавар за да молам за признавање на МПЦ и бевме многу блиску до признавање како Македонска Православна Црква – Охридска Архиепископија ама за жал се крена узбуна и нишкиот договор беше срушен во јавноста и поповите се исплашија и се разбегаа од таа иницијатива, владиката Јован опстои и за тоа плати голема казна, човекот беше линчуван.

Георгиевски во емисијата на Ефтов на Јутуб.

sunwin

sunwin sunwin club sunwin tài xỉu

sun win

tải sunwin

tải sunwin