Мајките на деца до шестгодишна возраст и оние кои се на породилно отсуство попладнево излегоа на протест пред Владата по одлуката да им се прекине породилното отсуство и да се вратат на своите работни места

Тие бараат да се поништи одлуката на владата со која што на 23-ти септември тие ќе треба да се вратат на работа, но исто така бараат породилното отсуство да биде продолжено до крајот на годината. Велат дека во градинките нема место и воопшто не можат да ги запишат нивните деца.

Досега петицијата ја потпишале 3325 мајки.

Како симбол на незадоволството оставија празни бебешки шишиња пред зградата на Владата, јавува Сител.

tải sunwin

game sunwin tải sunwin apk sunwin tài xỉu

sunwin.apk mới nhất sunwin apk sunwin.apk mới nhất

sunwin

sunwin