МАКСО OЧЕКУВАЛ ГЛАСОВИ ОД ВМРО ДПМНЕ, ЗА ВОЗВРАТ ЌЕ ИМ БИДЕ СЛУГА: КАКОВ ПСИХОПАТ, БОЛЕН ЗА МОЌ И ВЛАСТ – ЗА ПУСТА ФОТЕЉА Е СПРЕМЕН ДА КОАЛИЦИРА СО ЦРНИОТ ЃАВОЛ И ДА ЈА УНИШТИ МАТИЧНАТА ПАРТИЈА КОЈА ГО НАПРАВИ ГРАДОНАЧАЛНИК!

Независниот кандидат за градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски во вечерашното соочување на телевизија Телма на прашањето дали очекува и дали ќе прифати поддршка од ВМРО-ДПМНЕ за вториот изборен круг, рече дека секоја поддршка е добредојдена.

Каков психо, за болна амбиција да се докопа до власт и моќ е спремен да коалицира со режимот и мафијата и да ја уништи својата матична партија која од него направи градоначалник, до вчера беше анонимус, работник на бази во Ирак и Авганистан…

Народот вика даму власт да му видиш памет, и богами со Максо тоа беше лошо искуство за СДСМ и Куманово но не за долго!

tải sunwin

game sunwin

sunwin tài xỉu sunwin.apk mới nhất tải sunwin apk

sun win

sunwin tài xỉu tải sunwin sunwin.apk mới nhất