МАКТЕЛ ОВА ГО НАЈАВИ ПРЕД ЕДНА НЕДЕЛА: СТЕВО И БРАНКО СЕ ЗДРУЖИЈА ВО НАПАД НА ЗАЕВ ЗА ОСВОЈУВАЊЕ НА БИХАЧКА!

Откако Бранко ја направи партал владата на СДСМ и ДУИ денеска во говор во МАНУ, после него настапи Пендаровски кој ја продолжи нарацијата и предложи вртење на нов лист затоа што она што го имаме сега не ваља?!?!

Еве што изјави Пендаровски:

Потребен ни е нов, широк, национален и државен консензус за развој кој ќе биде поддржуван од релевантните политички субјекти во континуитет, независно дали се на власт или во опозиција.

#МАНУ #НаученСобир

Ова е малце поблага критика од онаа на Бранко, но сепак алудира дека нешто треба да се менува, дека она што го имаме во моментов не е баш како што треба, со други зборови владата на СДСМ и ДУИ не ја бива за крив курац. И затоа се потребни тука Стево и Бранко со своите интелекти да ја опраат работата. Да не изведат на прав пут!

Мактел ова го предвиде уште пред една недела. Во моментов во тек е организиран настап на Стево и Бранко за бодење ножеви во грбот на СДСМ баш во ек на локални избори кои се предвидуваат како предигра за скорешни предвремени парламентарни избори.

Стево и Бранко си замислиле во главата дека ако сакаат да го искористат моментот додека е Стево седнат на Водно да го искористат неговиот авторитет и да пробаат да го грабнат СДСМ од рацете на Заев, Спасовски и актуелната номенклатура на Бихачка.

За да го остварат тоа им треба и Мицковски кој треба да дојде на власт за СДСМ да премине во бурни води на распад и хаос при што Стево и Бранко треба да се престават како спасители.

Барем им паднаа маските, не се тие загрижени за МАКЕДОЊА, тие само се местат за битка за Бихачка знаат дека ако не го искористат моментот ако Заев добие на овие локални тогаш ВМРО ДПМНЕ ќе падне во нова криза, СДСМ ќе се засили како партија и Стево и Бранко ќе заминат засекогаш во политичката историја, и тие тоа не го сакаат по никоја цена!

Но клучниот проблем во овој план е ист со проблемот на Груевски кога мислеше дека лесно ќе се справи со Заев, сите они и Бранко и Стево ја прават грешката на Груевски и на Мијалков, го потценуваат Заев, во нивниот мозок Заев е уште она селанче од Муртино кого они лесно ќе го зафркнат пошто се скопски фраери и мангупи. Мијалков и Грујо се сопнаа на оваа грешка, сега е на ред на Стево и Бранко да ја увидат својата грешка кога мислат дека со Заев толку лесно може да се зафркаваат и да му прават вакви сплетки.

sunwin

sunwin.apk mới nhất tải sunwin game bài sunwin

tải sunwin

sunwin

tải sunwin