Маричиќ на онлајн средба со еврокомесарот за правда Рејндерс: Сите реформи ќе бидат реализирани во блиска координација со ЕУ

Првата официјална средба со еврокомесарот за правда Дидие Рејндерс ја имавме онлајн.

Истакнав дека искрено очекувам првата Меѓувладина конференција за официјален почеток на преговорите со ЕУ да се одржи до крајот на 2020 година – тој процес значително ќе влијае на развојот на
Северна Македонија и темпото на реформите во сите области.

sunwin

game bài sunwin sunwin.apk mới nhất sunwin.apk mới nhất

sunwin club sunwin apk game bài sunwin

sun win

sun win