Меркел: Германија ќе даде три милиона вакцини за Западен Балкан

Германија ќе им даде три милиони дози вакцини против Ковид-19 на земјите од Западен Балкан, изјави денеска германската канцеларка Ангела Меркел.

-И тоа ќе го сториме што е можно побрзо, додаде таа на прес-конференција по „Самитот на Берлинскиот процес за Западен Балкан 2021 година“, на кој таа беше домаќин, јавуваат британските медиуми.

Link with us
Game bài đổi thưởng