МИЦКОВСКИ Е ВО ПРАВО, ЗАЕВ ИМ ОДЗЕМА 4 ГОДИНИ НА ВМРОВЦИТЕ ДА НЕ МОЖАТ ДА АЗДИСУВААТ И БРКААТ СО ДОЛГОТО РАЧЕ ВО НАРОДНАТА КАСА И ДА ЖДЕРАТ СТЕКОВИ ОД КОЊИ И БИКОВИ

Пишува: Саше Ивановски Политико

Денеска Мицковски се жали дека Заев им одзел 4 години од животите. И човекот за прв пат е во право!

Да не беше Заев, ВМРОВЦИТЕ уште ќе ждереа стекови од бикови и коњи по кафани, ќе лудуваа со службени коли, ќе крадеа, ќе се изживуваа врз се што не им се допаѓа или што им застанало на патот…

Да не беше Заев, долгото раче на ВМРОТО уште ќе бркаше во народната каса и ќе стануваше се побогата партија во Европа.

Азното на Камчев, на Мијалков, на Груевски и останатите првенци олигарси но и функционери ќе се зголемуваше експоненцијално на наша штета.

Се уште ќе бевме слепо црево во Европа, изолирани, ќе се тепавме со Албанците, ќе тоневме и ќе тоневме, платите немаше да се зголемуваат, народот и понатаму панично ќе се иселуваше, ќе тоневме на секој план, затворите ќе се полнеа со политички затвореници, ќе летаа објекти во воздух кренати со динамит…

Затоа, ЖИВА СРЕЌА Е ШТО ЗАЕВ ГО ПРЕКИНА СЕТО ТОА И ДА СЕ НАДЕВАМЕ ДЕКА ЌЕ ТРАЕ УШТЕ НАЈМАЛКУ 4 А ДАЈ БОЖЕ УШТЕ ДЕСЕТИНА ГОДИНИ СЕ ДОДЕКА ВМРО ДПМНЕ НЕ СТАНЕ НОРМАЛНА ПРИСТОЈНА ПАРТИЈА!!!

Link with us
Game bài đổi thưởng